imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Bode Miller - Beaver Creek 2.12.2011

4. prosince 2011 v 18:39 | Daxy

Bode Miller - Beaver Creek

3. prosince 2011 v 19:06 | Daxy

Američan Bode Miller vyhrál sjezd Světového poháru alpských lyžařů na domácí půdě v Beaver Creeku. Dvojnásobný celkový vítěz seriálu byl na pověstné trati Birds of Pray o čtyři setiny vteřiny rychlejší než Švýcar Beat Feuz, o čtrnáct setin zpět zůstal Rakušan Klaus Kröll.

Čtyřiatřicetiletý Miller, olympijský vítěz v superkombinaci a čtyřnásobný mistr světa, naposledy slavil vítězství v seriálu v lednu roku 2010, kdy vyhrál superkombinaci ve Wengenu. Ve sjezdu triumfoval po víc než třech letech. Miller využil nízkého startovního čísla, kdy viditelnost byla ještě dobrá a dosáhl svého 33. vítězství ve Světovém poháru.

Na startu nebyl žádný z českých lyžařů. Světový pohár pokračuje sobotním závodem v super-G.